Kategorie blog
Producenci
Promocje
BUNNYDAD ROZMIAR S BLUZA Z KAPTUREM CZARNA
BUNNYDAD ROZMIAR S BLUZA Z KAPTUREM CZARNA

99,99 zł

Cena regularna: 119,90 zł

Najniższa cena: 119,90 zł
szt.
KRÓLICZEK HAM-STAKE 50G
KRÓLICZEK HAM-STAKE 50G

9,99 zł

Cena regularna: 12,99 zł

Najniższa cena: 12,99 zł
szt.
SIANKO ŁĄKOWE SUSZU 1KG
SIANKO ŁĄKOWE SUSZU 1KG

15,90 zł

Cena regularna: 16,90 zł

Najniższa cena: 16,90 zł
szt.
POJEMNIK NA PRZYSMAKI BUNNY MOM 1,5L RÓŻNE WARIANTY
POJEMNIK NA PRZYSMAKI BUNNY MOM 1,5L RÓŻNE WARIANTY

11,90 zł

Cena regularna: 13,90 zł

Najniższa cena: 13,90 zł
szt.
PROSO ŻÓŁTE SENEGALSKIE W KŁOSACH NATURALNY PRZYSMAK JR FARM MEGA PAKA 500G
PROSO ŻÓŁTE SENEGALSKIE W KŁOSACH NATURALNY PRZYSMAK JR FARM MEGA PAKA 500G

39,99 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 44,90 zł
szt.
BURACZEK CHIPS TIVO 100G
BURACZEK CHIPS TIVO 100G

8,90 zł

Cena regularna: 9,90 zł

Najniższa cena: 8,90 zł
szt.
POZIOMEK ROZMIAR M CZERWONA BLUZA Z KAPTUREM
POZIOMEK ROZMIAR M CZERWONA BLUZA Z KAPTUREM

99,99 zł

Cena regularna: 119,90 zł

Najniższa cena: 119,90 zł
szt.
OBCINACZKI DO PAZURÓW DUŻE
OBCINACZKI DO PAZURÓW DUŻE

21,90 zł

Cena regularna: 25,90 zł

Najniższa cena: 11,90 zł
szt.
KOLBA BEZZBOŻOWA FUNKCJONALNA ZDROWA WĄTROBA VITA HERBAL 90G
KOLBA BEZZBOŻOWA FUNKCJONALNA ZDROWA WĄTROBA VITA HERBAL 90G

7,90 zł

Cena regularna: 8,90 zł

Najniższa cena: 8,90 zł
szt.
TRANSPORTER 31,5x48x33cm PRATIKO 1 CZERWONY DLA KRÓLIKA I SZYNSZYLA
TRANSPORTER 31,5x48x33cm PRATIKO 1 CZERWONY DLA KRÓLIKA I SZYNSZYLA

69,99 zł

Cena regularna: 72,90 zł

Najniższa cena: 72,90 zł
szt.
ŚLAZ KWIAT DZIKA MALWA TIVO 30G
ŚLAZ KWIAT DZIKA MALWA TIVO 30G

7,99 zł

Cena regularna: 8,30 zł

Najniższa cena: 8,30 zł
szt.
BUNNYDAD ROZMIAR M BLUZA Z KAPTUREM CZARNA
BUNNYDAD ROZMIAR M BLUZA Z KAPTUREM CZARNA

99,99 zł

Cena regularna: 119,90 zł

Najniższa cena: 119,90 zł
szt.
Znajdź nas w social mediach!
Czy warto adoptować królika? Jak zaadoptować królika z fundacji?
Czy warto adoptować królika? Jak zaadoptować królika z fundacji?

Znajdź swojego najwspanialszego przyjaciela: Jak zaadoptować królika z fundacji Stowarzyszenie Pomocy Królikom?

Zwierzęta domowe to nie tylko psy i koty. Króliki są uroczymi, czułymi i inteligentnymi stworzeniami, które mogą stać się fantastycznymi towarzyszami. Jeśli zastanawiasz się nad przyjęciem królika do swojego domu, fundacje takie jak Stowarzyszenie Pomocy Królikom mogą być idealnym miejscem, aby znaleźć nowego futrzanego przyjaciela. W tym artykule dowiesz się, dlaczego adopcja królika jest tak wspaniałym pomysłem i jak przebiega proces adopcyjny ze Stowarzyszeniem Pomocy Królikom, które ma swoje oddziały w całej Polsce.

Dlaczego akurat królik?

Króliki to urocze i czułe stworzenia, które mogą przynieść mnóstwo radości do Twojego życia. Są inteligentne, ciekawskie i potrafią tworzyć silne więzi emocjonalne z właścicielami. To idealni towarzysze dla osób, które nie mają czasu na codzienne długie spacery z psem i wolą spędzać czas w domu.

Warto pamiętać, że króliki to nie zabawki dla dzieci i wymagają odpowiedzialności, nakładów finansowych i zaangażowania. Ich oczekiwanie życiowe to zazwyczaj 8-12 lat lub więcej, więc podjęcie decyzji o adopcji królika to zobowiązanie na długie lata. Jeśli do końca nie jesteś pewny czy królik to zwierzątko domowe dla Ciebie to odsyłamy do naszego artykułu: Czy królik to odpowiedni zwierzak dla mnie? – Odkryj zalety i wyzwania posiadania królika jako zwierzęcia domowego.

Dlaczego adopcja, a nie kupno od hodowcy czy sklepu zoologicznego?

 1. Adopcja królika ma wiele zalet: Po pierwsze, takie organizacje dbają o dobrostan zwierząt i starają się znaleźć najlepsze domy dla potrzebujących królików. W przeciwieństwie do sklepów zoologicznych, gdzie króliki pochodzą z masowych ferm czy pseudo-hodowli, fundacje są miejscem, gdzie otrzymują one opiekę i uwagę, na którą zasługują. Niestety sklepy zoologiczne bardzo często nie podejmują się leczenia królików, gdy mają one problemy zdrowotne, ponieważ przewyższają one cenę ich kupna do sklepu. Bardzo częstym procederem jest przyjmowanie zbyt małych królików, które powinny być jeszcze przy matce, bo im mniejsze osobniki tym oczywiście słodsze i łatwiejsze do sprzedaży. 
 2. Pomoc zwierzętom bezdomnym: Adopcja królika daje bezdomnym zwierzętom drugą szansę na znalezienie kochającego domu. To pomaga zmniejszyć liczbę zwierząt bezdomnych i przyczynia się do poprawy ich jakości życia.

 3. Wybór zwierzęcia: W fundacjach często można znaleźć króliki różnych ras, rozmiarów i charakterów, dając szansę na znalezienie idealnego towarzysza dla swojej rodziny lub towarzysza dopasowanego charakterem i wiekiem do swojego innego królika. Masz też pewność co do płci swojego nowego królika. Niestety pracownicy sklepów zoologicznych bardzo często wprowadzają przyszłych właścicieli w błąd w tym temacie.

 4. Zdrowie i zachowanie: Króliki często zostają zaszczepione i odrobaczone przed adopcją. Często są one również kastrowane, co pomaga w zapobieganiu niepożądanego rozrodu oraz chorób. Dodatkowo wolontariusze są w stanie pomóc w zrozumieniu zachowań i potrzeb zwierzęcia. Króliki są również przebadane przez weterynarzy, jeśli mają problemy zdrowotne będziesz o nich wiedział już na wstępie. Wolontariusze fundacji często dobrze znają swoich podopiecznych. Dzięki temu będą w stanie pomóc Ci znaleźć królika, który najlepiej pasuje do Twojego stylu życia, osobowości czy charakteru Twojego innego królika. W sklepach zoologicznych króliki nie mają nawet potrzebnych szczepień i bardzo często są zarobaczone, najczęściej mają kokcydiozę (bardzo niebezpieczną szczególnie dla młodych królików) o czym dowiesz się dopiero zabierając go do weterynarza.

 5. Umożliwienie adopcji innym zwierzętom: Poprzez adoptowanie królika, zwalniasz miejsce dla innego zwierzęcia, które również potrzebuje domu. Twoja decyzja o adopcji może uratować życie innego bezdomnego zwierzaka.

 6. Etyczne podejście: Kupowanie królika od hodowcy czy w sklepie zoologicznym wspiera nieodpowiedzialne rozmnażanie zwierząt, a nawet warunki hodowli, które nie zawsze dbają o dobrostan zwierząt. Często właśnie w takich miejscach fundacje przeprowadzają interwencje. Adopcja jest bardziej etycznym rozwiązaniem, które pomaga zapobiegać nadmiernemu rozmnażaniu i wspiera organizacje, które ratują bezdomne zwierzęta.

Skąd trafiają takie króliki do fundacji?

Króliki, które znajdziesz w fundacji to nietrafione prezenty urodzinowe, zwierzątka domowe, na które ktoś z domowników miał uczulenie, to biedy z interwencji w pseudo-hodowlach, to odbierane interwencyjnie króliki ze sklepów zoologicznych, to znajdowane na śmietnikach króliki, w lasach czy zwyczajnie na ulicy porzucone jak kompletne śmieci istotki. To króliki, które się komuś znudziły, króliki, którymi nie miał się kto zająć podczas wakacyjnego wyjazdu.
 
Na zdjęciach widzicie nasze dwa słodkie króliki hodowlane Marysia (albinos) i Marcel zaadoptowane z fundacji Stowarzyszenie Pomocy Królikom z oddziału Sopockie Uszakowo. Same procesy adopcyjne poszły naprawdę sprawnie. Nigdy nie mogliśmy na nic narzekać. Wolontariusze zawsze starali się nam pomóc, jeśli nasunęły nam się jakieś pytania. Do dzisiejszego dnia wiemy, że zawsze możemy na nich liczyć!

Czy adopcja królika coś kosztuje?

Adopcja królika jest darmowa, ale należy pamiętać, że powinniśmy posiadać środki na zakup potrzebnych rzeczy dla nowego członka rodziny, kontrole u weterynarza czy pyszności. Posiadanie jakiegokolwiek zwierzęcia wiążę się z kosztami. Miło byłoby również wspomóc fundację darowizną, ponieważ otrzymujesz królika z kompletem badań, szczepień i często już po zabiegu kastracji, za które fundacja otrzymuje wysokie faktury od przychodni weterynaryjnych. Fundacje nie otrzymują środków od państwa, ale działają tylko i wyłącznie dzięki darowiznom. Wysokie rachunki przecież muszą jakoś opłacić, aby zapewnić dach nad głową swoim podopiecznym i zadbać o ich pełne brzuszki. Biorąc królika np. ze sklepu zoologicznego musiałbyś za to wszystko zapłacić z własnej kieszeni. W naszym sklepie możesz zakupić również sianko i zioła dla fundacyjnych królików, dostarczamy je we własnym zakresie, więc nie musisz martwić się o koszty wysyłki. Produkty możesz zakupić tutaj: POMOC FUNDACJI SPK

Co jeśli chce zaadoptować królika, ale oddział nie znajduje się w moim mieście?

To nic straconego! Jeśli oddział znajduje się wiele km od Twojego miejsca zamieszkania razem z fundacją poszukacie transportu dla królika. Po wielu latach działalności fundacji ma ona wiele znajomości i ludzi o wielkich sercach, którzy z przyjemnością zabiorą przy okazji swojej podróży Twojego nowego członka rodziny.

Czy królik w fundacji jest wykastrowany, zaszczepiony i przebadany?

Każdy królik, który trafia pod fundacyjne skrzydła trafia na tak zwaną kwarantannę (przebywa w innej sali niż pozostałe króliki) podczas, której odwiedza weterynarza, gdzie ma robiony komplet badań, jest szczepiony i kastrowany. Jeśli jest taka przesłanka jest oczywiście leczony. Gdy wolontariusze mają pewność, że ich nowy podopieczny nie jest zagrożeniem dla innych, trafia na główną salę, gdzie na nowy dom czeka z resztą podopiecznych. Czasami okazuje się, że królik jest jeszcze za młody na kastrację albo jego stan zdrowia mu na nią nie pozwala, także w niektórych przypadkach Ty jako jego nowy opiekun będziesz musiał się tym zająć lub ustalić z fundacją, że ona się tym zajmie, ale pokryjesz na przykład jej koszty.

Czy muszę mieć już gotowe lokum dla królika i wszystkie potrzebne rzeczy?

Na etapie procesu adopcyjnego lepiej nie. Na rozmowie z wolontariuszem dowiesz się co będzie potrzebne! Jeśli nie jesteś doświadczonym opiekunem królika lepiej nie kupować nic na własną rękę, ponieważ szkoda byłoby niepotrzebnie wydawać pieniądze jak coś okaże się nieodpowiednie dla Twojego przyszłego królika, a uwierz nam na słowo jest wiele takich produktów na rynku. Niestety…

Czy wolontariusze odwiedzą mnie w domu, żeby zobaczyć warunki?

Rozmowa przed-adopcyjna odbywa się online. Wolontariusze nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę, co wiąże się z chodzeniem do pracy w ciągu dnia i brakiem czasu na takie odwiedziny. To właśnie wtedy możesz pokazać, gdzie Twój adoptowany królik będzie kicał, gdzie postawisz jego miseczki czy paśnik z siankiem.

Czy mogę liczyć na wsparcie fundacji po adopcji w razie problemów z królikiem?

Oczywiście! Wszystkie osoby adoptujące królika z fundacji mogą liczyć na pomoc w razie pojawienia się problemów. Stowarzyszenie Pomocy Królików posiada nawet swoją grupkę na Facebook’u, gdzie zawsze można zadać pytanie, poprosić o pomoc czy podzielić się śmiesznym filmikiem swojego królika. Spotkasz tam nie tylko wolontariuszy, ale osoby, które tak jak Ty adoptowały króliki i są ich miłośnikami. Możesz liczyć na dużą wiedzę wolontariuszy i innych właścicieli królików, a z problemem na pewno nigdy nie zostaniesz sam.

Jak długo trwa taki proces adopcyjny?

Wszystko zależy od czasu wolnego wolontariuszy. Na odpowiedź po wysłaniu formularza adopcyjnego nie będziesz czekać zazwyczaj dłużej niż 7 dni. Nasza pierwsza adopcja królika z fundacji zajęła nam 5dni, a drugiego tylko 2dni. Jeden nasz królik był już wykastrowany, drugiego wykastrowaliśmy we własnym zakresie.

Jeśli królik, który Cię interesuje nie jest wykastrowany możesz zabrać go do domu i wykastrować lub poprosić o to fundację, wtedy taki czas adopcji wydłuża się o czas zabiegu plus doliczając 10dni na zapewnienie królikowi spokoju po zabiegu i rekonwalescencję. To dobra opcja, jeśli w domu masz już królika i nie masz możliwości trzymania ich osobno do czasu zabiegu.

Jeśli królik, którego chcesz adoptować jest już wykastrowany to wystarczy podpisać umowę adopcyjną i cieszyć się z dołączenia nowego członka do Twojej rodziny.

Co jeśli zaadoptuję królika z fundacji i nie uda mi się go zaprzyjaźnić z moim innym królikiem?

Wielkim plusem adopcji królika z fundacji jest wsparcie, które otrzymasz od wolontariuszy i tworzonej wokół społeczności zakróliczonych podczas zaprzyjaźniania. Przez wiele lat istnienia Stowarzyszenia Pomocy Królikom przypadki kiedy nie udaje się zaprzyjaźnić dwóch królików są pojedynczymi incydentami. Przed napisaniem tego artykułu skontaktowałam się z wolontariuszami, aby zrobić rozeznanie w tej sprawie. Zaprzyjaźnianie to proces, który zazwyczaj nie trwa jednego dnia. Miłość między uszakami nie przychodzi z dnia na dzień. Obecnie jest dostępnych tyle sposobów zaprzyjaźniania, że bez problemu można wybrać najbardziej pasujący do królików. Najczęstszą przyczyną odnoszenia porażki w zaprzyjaźnianiu królików są błędy popełniane przez opiekunów, brak ich zrozumienia w króliczym zachowaniu i ich potrzeby ustalenia hierarchii. Jeśli nie masz doświadczenia w tym temacie, a zaprzyjaźnianie królików Cię przerasta możesz skorzystać z pomocy wolontariuszy, behawiorystów lub oddać króliki na zaprzyjaźnianie do hotelików dla królików oraz przychodni weterynaryjnych (dużo z tych dwóch miejsc oferuje taką usługę zaprzyjaźniania). Jeśli wyczerpały się już wszystkie opcje i żadna nie daje pozytywnych rezultatów króliki mogą żyć w Twoim domu oddzielnie lub jednemu z nich można poszukać innego domu, fundacja na swojej stronie chętnie udostępni takie ogłoszenie grzecznościowe, bo zależy im na dobru swoich podopiecznych. Takie sytuacje zdarzają się naprawdę rzadko. Warto o tym pamiętać, bo jako przyszły opiekun królików na pewno jest to dla Ciebie stresująca kwestia, jednak naprawdę nie ma się czego bać.

Jak wygląda proces adopcyjny w Stowarzyszeniu Pomocy Królikom?

Adopcja królika z “Stowarzyszenia Pomocy Królikom” zazwyczaj przebiega w kilku etapach, ale wszystko idzie sprawnie:

 1. Wejdź na stronę https://kroliki.net/Rozejrzyj się za swoim królikiem. Przy każdym króliku znajdziesz informację o jego stanie zdrowia, czy jest już wykastrowany, w jakim jest wieku, informację o przebytych chorobach, jego krótki opis czy historię trafienia do fundacji. Będzie również informacja czy królik jest do adopcji, czy jest już na przykład w jej trakcie.

 2. Wybierz swojego królika bądź króliki!: Kto powiedział, że możesz adoptować tylko jednego królika? Bardzo fajną opcją jest adopcja już dwóch zaprzyjaźnionych zżytych ze sobą królików. Są już one wykastrowane i zaprzyjaźnione, więc trochę stresów jako nowy opiekun królików Ci odejdzie. Bardzo dobrym pomysłem, a w zasadzie najlepszym jest odwiedzenie fundacji i poznanie królików na żywo! Zobaczysz jakie mają charaktery, wolontariusze z miłą chęcią opowiedzą o każdym króliku, który Cię zainteresuje i odpowiedzą na każde zadane przez Ciebie pytanie. TUTAJ ZNAJDZIESZ LISTĘ KRÓLIKÓW DO ADOPCJI

 3. Wypełnij formularz adopcyjny: Fundacja poprosi Cię o wypełnienie krótkiego formularza, w którym będziesz musiał podać informacje o sobie, Twoim doświadczeniu ze zwierzętami oraz warunkach, jakie możesz zapewnić królikowi. Formularz adopcyjny znajdziesz klikając w konkretnego królika z listy. 

 4. Rozmowa przed-adopcyjna: Fundacja po otrzymaniu formularza się z Tobą skontaktuję, aby upewnić się, że Twoje mieszkanie będzie odpowiednio przygotowane dla królika. To moment na zadanie kolejnych pytań, najlepiej przed rozmową przygotować sobie je na kartce. Taka rozmowa odbywa się online np. na Messengerze, Google meet, WhatsApp czy innym komunikatorze wideo. Dowiesz się jakie akcesoria i jedzonko powinieneś zapewnić królikowi, aby się dobrze nim zajmować. Otrzymasz również niezbędne porady dotyczące karmienia, opieki i utrzymania królika w dobrej kondycji i zdrowiu.

 5. Przygotowanie się na królika: To czas na zakup wszystkich potrzebnych rzeczy dla nowego członka Twojej rodziny. Wykorzystaj ten czas na urządzenie nowego lokum i zakup wszystkich potrzebnych rzeczy.

 6. Podpisanie umowy i odbiór królika lub znalezienie dla niego transportu: W miarę możliwości, fundacja stara się zadbać o to, aby królik był odpowiednio przygotowany na nowe życie u Ciebie. Jeśli wybierzesz królika już wykastrowanego podpisywana jest umowa adopcyjna, jeśli zdecydujesz się na królika, który nie zdążył przejść zabiegu podpiszesz umowę na dom tymczasowy (po jego wykastrowaniu podpisywana jest umowa adopcyjna). Następnie zabierasz królika do swojego domu lub wspólnie z fundacją szukacie dla niego transportu.

 7. Królik jest już w Twoim domu: Teraz przyszedł czas na nawiązanie bliższej relacji z Twoim królikiem. Podpowiadamy, że króliki są bardzo przekupne jeśli w grę wchodzą jakieś pyszności. Królik jest już u Ciebie, a fundacja bardzo chętnie oczekuje na wiele zdjęć i filmików swojego byłego już podopiecznego! Możesz teraz dołączyć do specjalnej grupy wsparcia na Facebook’u dla osób, które zaadoptowały królika z fundacji Stowarzyszenie Pomocy Królikom.

Adopcja królika z “Stowarzyszenia Pomocy Królikom” to wspaniała okazja, aby znaleźć najwspanialszego futrzanego przyjaciela. Króliki są cudownymi towarzyszami, a fundacje dbają o to, aby znalazły odpowiednie i kochające domy. Przygotuj się na ekscytującą przygodę z królikiem i ciesz się wspólnie spędzonymi chwilami pełnymi miłości i radości.

Co to wirtualna adopcja?

Królika z fundacji możesz również zaadoptować wirtualnie! Gdy nie masz warunków, aby przyjąć pod swój dach królika możesz stać się jego wirtualnym opiekunem. Często, gdy królik dopiero trafia do fundacji masz możliwość nawet nadania mu imienia. Co miesiąc przelewasz darowiznę fundacji w kwocie min.25zł i otrzymujesz na mail’a ekskluzywne informacje na temat swojego podopiecznego wraz ze zdjęciami i filmikami. Taka wirtualna adopcja jest oczywiście dobrowolna i w każdej chwili można z niej zrezygnować lub zmienić zaadoptowanego wirtualnie królika. Tutaj możesz zaadoptować wirtualnie królika: https://kroliki.net/pl/adopcje/wirtualna-adopcja/

Kontakt z fundacją Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Strona internetowa: https://kroliki.net/

E-mail do zarządu stowarzyszenia: zarzad@kroliki.net 

● SOPOCKIE USZAKOWO (pomorskie)

sopot@kroliki.net | facebook

● KRÓLICZY ZAKĄTEK (lubelskie)

lublin@kroliki.net | facebook

● USZATE SERCA WARSZAWY (mazowieckie)

warszawa@kroliki.net | facebook

● USZATA PRZYSTAŃ (małopolskie)

krakow@kroliki.net | facebook

● SPK WROCŁAW (dolnośląskie)

wroclaw@kroliki.net | facebook

● ŚLĄSKI KRÓLICZOK (śląskie)

rybnik@kroliki.net | facebook

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium